Czar Par

Takie tam spóźnione walentynki. Albo Walę [w] Tynki. Jak kto chce.
Subiektywne zestawienie kultuwych, mitycznych i legendarnych kochanków i kochanic popkultury.
Par, które rządzą masową wyobraźnią, kreują miłosne dyskursy i tworzą miłosne narracje.
Pary popkultury to miłość jakiej pragniemy, to nasze marzenia i fantazje. A nawet jesli nie, to same są swoimi własnymi marzeniami i fantazjami. Nawet jeśli niektóre z nich realnie istnieją, to jest to najmniej ważne. Krzyżyk na drogę. Ważniejsze jest to co nam robią, naszym głowom, sercom i organom.

Mario i Princess Peach – Super Mario Bros

Miłość 8-bitowa
Ile tysięcy razy każdy z nas, pod postacią pikselowatego czerwonego hydraulika, pokonywał niebiezpieczeństwa lądu, powietrza i wody, by uratować księżniczkę Toadstool? Ile razy ginęliśmy z jej imieniem na ustach i drżącymi z wysiłku palcami jeszcze raz i jeszcze raz katowaliśmi joypady? Nie warto się oszukiwać, że chodziło o zaliczenie kolejnego poziomu. Powód jest inny..
Miłości nie straszna lawa, smoki, koopa troopa i warp zone’y. Trzeba iść za sercem, choćby droga wiodła przez kanalizację.
Obsesyjnie katowałam Super Mario Bros na Nintendo dziecięciem będąc. Alarm dla feministek: wśród postaci do wyboru nie było kobiety! Nie wiem jakie konsekwencje ma dla 6-letnich dziewczynek wczuwanie w postać hydraulika i gonienie za księżniczką. Mam nadzieje że podobne jak dla 6-letnich chłopców. Poza tym i tak nigdy jej nie zdobyłam. Nie wykluczam, że kiedyś to nastapi. Tak czy siak, chyba nie ma nic złego w szukaniu swojej księżniczki, nawet w Królestwie Grzyba.

Brangelina Joliepitt

Miłość tęczowa
Że zatytuję kolegę:
„A ja przecież od dziecka kocham Coca-Colę
i czekam, aż adoptują mnie Brad Pitt z Angeliną Jolie.”
Któż by nie chciał być ICH dzieckim, albo drugą połówką jednego z nich (w wielu przypadkach nieważne nawet którego). Czy można wyobrazić sobie coś bardziej idealnego? Przy brandżelinie marzenia nie mają szans. Są wkurwiająco piękni, bogaci, zdolni i dobroczynni. Jako typowa Polka szczerze ich nienawidzę. I uwielbiam. Też szczerze. Choć raczej na zasadzie bajkowych postaci. Potwierdza to zresztą fakt, że zwrot „szukam swojego Brada Pitta” zastąpił tradycyjnego „księcia z bajki” i „rycerza na białym koniu”. Znak naszych czasów? A jakże.

Doda I Nergal

Miłość Pudelkowa
Różowa królowa i wcielenie diabła. Przed kamerami potwierdzają, że się spotykają.. i tyle. Nie chcą, aby „medialne wrony rozszarpały” ich związek. Tajemnicze to i romantyczne. A Doda się uśmiecha jak zakochana nastolatka. Ciekawe czy taki błysk w oku łatwo wyćwiczyć. Chodzą plotki, że Doda chce poromansować z ciężkimi brzmieniami, a Nergal zdobyć nowe rzesze fanek, które gdyby nie Doda nie wiedziałyby o jego istnieniu. Czas, to znaczy Pudelek, pokaże.

Carrie i mr Big – „Sex and the City”

Miłość niemożliwa
Główna bohaterka „Seksu w Wielkim Mieście” i jej wielka miłość. Wszyscy wiedzą, że są dla siebie stworzeni. ALe nie mogą być razem. On jest dupkiem, ona zołzą. W sumie to dość standardowy związek: emocje, dramaty, łzy, rozstania i powroty, kolecje na wieży Eiffla, kolacje w Hiltonie i zakupy na Fifth Avenue. Ale dopóki się nie zdecydują, serial się ciągnie. Choć w wersji fabularnej ślub nastąpił. Nawet dwa.

 

A oto pozostali finaliści:

Jack i Ennis – „Brokeback Mountain”

Beyonce i Jay Z

Kurt i Courtney

Chuck i Blair – „Gossip Girl”

Justin i Britney

Fox i Scully – „X Files”

Sartre i de Beauvoir

Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.