Flaner warszawski

Henryk Tomaszewski

Spacer z elementami kultury na  Lany Poniedziałek

 

Korzystając z wolnego poniedziałku proponuję powłóczyć się rekreacyjnie po stolicy (żeby uniknąć kontaktu z falą dzisiejszej tradycji sugeruję wziąć rower) i przy okazji zahaczyć o kilka kulturalnych miejscówek.

Najlepiej zacząć od Łazienek Królewskich, gdzie  w Galerii Plenerowej (ta dumna nazwa odnosi się do prac wiszących na ogrodzeniu parku) do 25go kwietnia można oglądać plakaty Henryka Tomaszewskiego. Dostęp oczywiście wolny.

Spacer można nastepnie pokierować ulicą Belwederską w stronę Zachęty, gdzie do 10 czerwca również trwa wystawa upamiętniająca 100-stulecie urodzin tego czołowego przedstawiciela polskiej szkoły plakatu (bilety 10zł – 15zł).

Następnie, przez Park Saski dotrzecie na Starówkę, akurat żeby zdążyć na światowe prapremierowe wykonanie „Kyrie” Henryka Mikołaja Góreckiego w Bazylice Archikatedralnej p.w Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela o godzinie 16:00. Wstęp wolny. Ale jeśli nie zdążycie to nic straconego – utwór będzie retransmitowany w Dwójce 27 kwietnia, a następnie udostępniony online w zbiorach NinA.

Do zobaczenia na trasie!

Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.