Juergen Teller

Absolutnie niezwykły fotograf. Robi brzydkie zdjęcia! Surowe, ostre, oglądanie ich ma w sobie coś bolesnego.
Odrzuca wszechobecną estetyzację. Piękno jest nudne, oklepane, przeciętne, martwe. Brzydkie jest dla niego nowym pięknem, bo jest  nieoczywiste, fascynujące odmiennością, zaskakujące. Ma urok ciemnej strony księżyca. Na której toczy sie życie – całkiem odmienne od tego które znamy. I paradoksalnie przez to tak bliskie. Bo znamy to co w pełnym blasku – przed kamerą, obiektywem, mikrofonem, leszami. Ale to nie jesteśmy my. Mimo że znamy ten świat do znudzenia, to nie jest nasz świat. My – widzowie spektaklu jestesmy zawsze w cieniu. On fotografuje cienie ludzi, którzy na codzień pławią się w blasku. Uchwyca prawdę.
Nie od dziś wiadomo że prawda boli. W jego wykonaniu ona łamie nas, atakuje, przygniata. Zdjęcia Juergena Tellera lekkością zbliżone są do czarnej dziury. Wciągają. Wciągnęły takie gwiazdy jak Comme des Garçons, Marc Jacobs, Helmut Lang, Hugo Boss, Yves St. Laurent, Calvin Klein, Louis Vuitton, Katherine Hamnett, Blumarine….
Zachwycił mnie zdjęciami niesłychanego Cole’a Mohra w damskich ciuszkach. Musiałam się dowiedzieć co to za alien, bo chyba pochodzi z mojej planety.

http://www.swiatobrazu.pl/estetyczny_anarchista_juergen_teller.html
http://www.designboom.com/portrait/teller.html

Juergen with his son
Juergen with Charlotte Rampling


Kate Moss by Juergen Teller


Bjork by Juergen Teller


Bjork by Juergen Teller

Marc Jacobs Campaign by Juergen Teller

cole mohr wearing Marc by Marc Jacobs fall winter 2008/09 collection

M.I.A. For Marc by Marc Jacobs
Spring/Summer 08 Ad Campaign

Victoria Beckham for Marc Jacobs Ad Campaign Spring 2008

Harmony Korine

Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.