Nowy, lepszy las!

 

zapraszamy do zwiedzania

 

Udało się! Od dziś las kultury może pochwalić się nowym, pięknym layoutem. Mam nadzieję, że Wam się podoba! Jeśli tak – lajk, jeśli nie – komć. Nie no, żartuję, wszyscy komentujcie;)

Co się zmieniło?

Zmieniony został layout bloga,  kontent pozostał oczywiście ten sam. Szablon wordpressowy, którego użyłam nazywa się „Flat”. Jest to kwietniowa nowość i jak sama nazwa wskazuje, cechuje się płaskim wyglądem, który jest wygodny, a przede wszystkim ładnie wygląda i działa na wszystkich urządzeniach. Flat jest lekki, responsywny i łatwy w nawigacji. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Dlaczego?

Jak widzicie, po prawej stronie wyrósł nowy element – pasek nawigacyjny, który w poprzednim szablonie (Thero lite) pojawiał się dopiero po najechaniu na dany tekst. Co prawda było więcej obrazków, ale oprócz atrakcyjności wizualnej wpływało do na posty.

I to właśnie chciałam zmienić. Po raz kolejny potwierdza się McLuhanowskie stwierdzenie, że medium is the message – poprzedni szablon determinował wpisy długie i czasochłonne (dla obu stron). Z tego powodu unikałam krótszych form i czekałam na duże tematy. A te jak wiadomo, nie zdarzają się codziennie. Teraz chcę pisać  częściej i nowy szablon to umożliwi.

Co w pasku?

Zmieniły się kategorie. Teraz mają bardziej przejrzyste nazwy, odzwierciedlające to, co kryje się w środku. Będą pojawiać się też nowe, ale o tym wkrótce.

Dodałam nowe, wygodne opcje: dołączanie do dyskusji, najnowsze wpisy, subskrypcja rss oraz obserwowanie fan page’u. Oraz  zakładka kontaktowa do Nadleśnictwa, czyli do mnie:)

Zmieniła się też funkcja fan page’u lasu kultury. Postaram się go stopniowo zmienić w feed kulturalny z wyselekcjonowanym kontentem ( tutaj jest bardzo ważny post wielkanocny).

Coś jeszcze..?

A by pokazać, że nie rzucam słów na wiatr, kończę już ten tekst. Życzę udanych spacerów po nowych ścieżkach lasu.

 

 

Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *