Za tych, co szaleni.

Amir Kassaei, DDB global creative director, nyc                                          Amir Kassaei miażdży.


Największym wrogiem jest strach. Myślimy że nienawiść, ale to strach – powiedział kiedyś Gandhi. Czy wyobrażacie sobie życie bez strachu? Bo ja po przeczytaniu tego wywiadu tak.

 

Amir Kassaei – globalny dyrektor kreatywny agencji DDB nie jest typowym korporacyjnym szczurem. W zasadzie jest jego zupełną odwrotnością. Dlaczego – zapraszam do lektury – niestety gaz wyb nie umieściła wywiadu online, ale na stronie http://ddb.pl/pl/news przezornie zamieszczono cały.

 

Wywiad jakiego Kassaei udzielił Vadimowi Makarenko to jedna z bardziej inspirujących rzeczy jakie ostatnio czytałam. Taka, która coś zmienia w środku, coś kończy. Po której człowiek już nie jest do końca taki sam – już nie może myśleć tak samo.


I nagle czuje, że to w co wierzył może wcale nie być prawdą. Np. Jedną z głównych charakterystyk prekariatu jest niepewność – czyli strach. Przed biedą, przed brakiem perspektyw, bezrobociem, zmarnowaniem życia. Przed niezadowolonym szefem, przed zwolnieniem, przed utratą mieszkania, przed pozostaniem z niespłaconym kredytem.

 

Co na to Kassaei?


Czyściłem kible w Wiedniu i przeżyłem. Gdyby coś się stało i musiałbym robić to znowu – znowu bym przeżył. Ta świadomość bardzo pomaga, gdy się wchodzi do sali konferencyjnej na spotkanie z bardzo ważnym klientem. A wie Pan co nie pomaga? Biały mercedes klasy S, rezydencja w Connecticut albo apartament na Manhattanie, wakacje na Seszelach i kredyty. Ludzie, którzy mają to wszystko myślą tylko o jednym: jak to wszystko obronić. Ja się nie boję. Chcesz mnie zabić? To strzelaj, bo idę po swoje.

 

Może uogólniam, może większość z Was nie żyje w strachu, ale mi czytanie tych słów otworzyło trochę ten zakuty łeb. I na koniec, korporacyjnym zwyczajem, motywujące hasło. Autorstwa Waltera Isaacsona, wiszące w gabinecie Amira. Wyobrażam sobie że tak wygląda…


 

 

Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.