Zostawcie Millenialsów w spokoju

Zostawcie Millenialsów w spokoju

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą kim są Millenialsi, jest to tak zwane pokolenie „Y”. To po prostu pokolenie ludzi urodzonych w latach 1980-1995. Na portalach społecznościowych często można zobaczyć posty dotyczące porównywania Millenialsów z młodszym pokoleniem Z i starszym – X. Każde z nich posiada swoje szczególne cechy rozpoznawcze i o każdym krążą stereotypy. Najczęściej jednak krytykujemy i prześmiewczo reagujemy na poczynania tej środkowej grupy. Dlaczego tak się dzieje i dlaczego powinniśmy w końcu sobie odpuścić? Co takiego robią, że sprowadzają na siebie taką właśnie opinię?  Może to być spowodowane różnicami w wartościach, postawach i stylach życia.

Zabawne stereotypy dotyczące Millenialsów

Stereotypy niestety dość często bywają krzywdzące i niezgodne z prawdą, ale pomimo tego niektóre można uznać za zabawne. Pierwszym z nich jest np. przywiązanie do smartfona. Nic dziwnego, to za ich czasów pojawiły się pierwsze urządzenia mobilne, dlatego szybko związali się z technologią. Uważa się, że ciężko im się rozstać z telefonem i bez niego czują się jak bez przysłowiowej ręki. Ale czy to faktycznie prawda? Sami oceńcie.

Millenialsi są leniwi i nie chce im się pracować

Na ten temat powstaje wiele treści, są raczej prześmiewcze, ale przybierają też niekiedy bardziej agresywną formę. Wytłumaczeniem na to jest po prostu inne podejście od starszych pokoleń, np. ich rodziców. To oni mieli podejście, że bez ciężkiej pracy nie da się nic osiągnąć. Tymczasem pokolenie Y otwarcie mówi, że sztuką jest zarobić więcej przy mniejszym nakładzie pracy. 

Millenialsi mają dwie lewe ręce w kuchni

Filmiki z ludźmi około 30-tki którzy dzwonią do swoich rodziców, żeby spytać jak ugotować ryż lub wpisujący tą frazę do przeglądarki. Znajome? Powstaje na ten temat wiele memów, których autorzy sami są w tym wieku. Grunt to mieć dystans. To raczej stereotyp niemający odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zależy czy ktoś to lubi i czy ma czas, umiejętności w końcu można nabyć. 

Pokolenie Y słucha tylko hip-hopu

Często jest im to zarzucane, że jeśli podadzą cytat z piosenki, to będzie to najprawdopodobniej rap. Ale to przecież świetna muzyka, która była wręcz domeną ich dzieciństwa i nastoletnich lat. Poza tym wiele z nich wcale nie wpisuje się w to stwierdzenie i słucha tak samo często rocka czy elektroniki, a nawet jazzu!

Kategor:

Wiadomości

Zobacz również

Zostawcie Millenialsów w spokoju
Zostawcie Millenialsów w spokoju

Spis treści Zabawne stereotypy dotyczące Millenialsów Millenialsi są leniwi[…]

Hity na Open'er
Hity na Open’er

Spis treści Line-up i pierwsi headlinerzy Hitów nie zabraknie[…]

recenzja filmu warszawa 1935
Warszawa 1935 – recenzja

Spis treści Recenzja filmy Warszawa 1935 Przedwojenna Warszawa Stolica[…]