Good girl gone really bad, czyli Rihanna w krainie bdsm

Szukacie przebrania na Halloween? W ramach inspiracji Las Kultury proponuje jedno z kultowych wcieleń Rihanny – lateksowa dominatrix – kliknij na zdjęcia, by je powiększyć. Natomiast dla tych, co zostają w domu – miła lektura o mroczniejszej stronie seksownej pop-piosenkarki. I ani słowa o 50 Twarzy Greya!

Cały świat poznał seksowną Barbadoskę dzięki teledyskowi „Umbrella”. Ale ilu z nas zdaje sobie sprawę, że lateksowe body, skórzany gorset, seksowny strój pokojówki oraz buty à la baletnica to typowe BDSM-owe fetysze?

Rihanna - Umbrella

RiRi już nie wystarcza tytuł Najseksowniejszej Żyjącej Kobiety Świata, przyznany jej w 2011 roku przez magazyn Esquire. Ona chce zrzucić z piedestału Marylin Monroe i stać się ikoną seksu. Przepis na sukces podpatrzyła u Madonny i stopniowo zaczęła wprowadzać do swojego swój stylu elementy seksualnej symboliki. Ale w przeciwieństwie do swojej mentorki nie zamierza łączyć seksu z religią. Rihanna będzie łączyć seks z przemocą.

Piosenkarka nie swojej fascynacji ciemną stroną erotyki, kryjącą się pod literami b, d, s, m. Skrót BDSM rozbija się na trzy pary: bondage & discipline (wiązanie i dyscyplina), domination & submission (dominacja i uległość), sadism & masochism (sadyzm i masochizm). Są to praktyki seksualne dalekie od tradycyjnie pojmowanego seksu, wokół których wytworzyła się specyficzna subkultura, mająca własny język, zwyczaje oraz… niepowtarzalny styl. I właśnie elementy tego stylu piosenkarka z upodobaniem włącza w swój nowy, ostrzejszy image. Czy autorka albumu Good Girl Gone Bad rzeczywiście jest niegrzeczną dziewczynką? Wiele na to wskazuje. Fetyszystyczne elementy możemy wyśledzić u niej w teledyskach, piosenkach, sesjach zdjęciowych, choreografiach i kreacjach koncertowych oraz w codziennych strojach.

Rihanna – S&M

Pejcze, smycze, lateksowe stroje i kajdanki – choć brzmi to jak scenariusz sadomasochistycznego filmu dla dorosłych, to tylko niektóre z zabawek, jakie Rihanna wykorzystuje w swoim kontrowersyjnym teledysku „S&M” (skrót od Sadism & Masochism), który został ocenzurowany przez youtube i zakazany w 11 krajach. Tekst piosenki również nie pozostawia wątpliwości co do intencji autorki:

Cause I may be bad / bo może i jestem zła
But I’m perfectly good at it / ale za to jestem w tym bardzo dobra
Sex in the air / seks w wisi powietrzu
I don’t care / nieważne
I love the smell of it / kocham jego zapach
Sticks and stones / kije i kamienie
May break my bones / mogą łamać mi kości
But chains and whips / lecz kajdany i pejcze
Excite me / mnie krecą

S & M” to nie jedyny teledysk, w który RiRi wplata sceny rodem z filmów dla dorosłych. Cały świat dowiedział się kim jest ta urocza Barbadoska dzięki teledyskowi „Umbrella”. Ale ilu z nas zdaje sobie sprawę, że lateksowe body, skórzany gorset, seksowny strój pokojówki oraz buty à la baletnica, w których występuje RiRi w tym z pozoru niewinnym obrazie, to typowe BDSM-owe fetysze? Albo inny teledysk – „Disturbia” – wizja mroczna, jak z sennego koszmaru. Rihanna – królowa podziemnego świata, wypełnia swój zły sen surrealistycznymi obrazami, klimatycznymi symbolami i dważnymi fantazjami. Kolejny przykład to wizualnie uwodzący teledysk do piosenki „Te Amo”, będący połączeniem dwóch seksualnych tabu fascynujących artystkę – miłości homoseksualnej oraz BDSM. W malowniczych zamkowych wnętrzach rozkwita romans pomiędzy dominującą Rihanną oraz odwiedzającą ją Uległą, by na końcu przerodzić się w wieloosobową orgię w świetle kominka i płonących świec.

Tu kilka klimatycznych zdjęć Rihanny z sesji dla włoskiego Vogue’a:

Rihanna by Steven Klein for Vogue Italy 2009

Rihanna by Steven Klein for Vogue Italy 2009

Rihanna, jak każda diva pop, jest również ikoną stylu. 24-letnia artystka jest znana ze swojej wielkiej miłości do nowinek, uwielbia być o krok przed czasem i sama wychwytuje trendy, które za chwilę staną się must-have’ami na modniejszej części globu. Dlatego warto na nią mieć oko, zwłaszcza że w swojej codziennej stylówie również przemyca fetyszystyczne smaczki – lateksowe legginsy, niebotyczne skórzane obcasy, buty nad kolano, klamry, sprzączki, paski, łańcuszki i suwaki – obowiązkowo czarne, skórzane i w dużych ilościach. A wieczorem długie ostro zakończone pazury, wycięte body i gorsety do podartych legginsów oraz lateksowe, opinające ciało sukienki z dekoltem na plecach oraz nieśmiertelne ramoneski.

Rihanna concert outfits

Wielu fanów ubolewa nad przemianą Rihanny w mrocznego wampa i z sentymentem wspomina błyszcząca brokatem dziewczynkę wołającą S.O.S. w zwiewnej oliwkowej sukience. Wielu zastanawia się, czemu najseksowniejsza kobieta na ziemi chce być jeszcze bardziej seksowna. A już wszystkich bez wyjątki zadziwia fakt, że Rihanna od 3 lat ma problem ze znalezieniem partnera. Czyżby chłopcy obawiali się związku z tak szaloną dziewczyną? A może to ona nie nie jest jeszcze gotowa na stały związek po incydencie z Chrisem Brownem w 2009 r.? Jakakolwiek jest odpowiedź na to pytanie, na pewno nie należy doszukiwać się źródeł w jej fascynacji klimatami BDSM, ponieważ nawet w najbrutalniejszych formach BDSM-u obowiązuje zasada „safe, sane and consensual”, gwarantująca bezpieczeństwo każdej ze stron i możliwość powiedzenia „nie”, gdy ktoś przekroczy granicę. Rihanna niestety nie miała żadnego „safe word”…

Rihanna's casual bdsm

Rihanna’s casual bdsm

To, czy elementy stylu BDSM używane przez piosenkarkę wynikają z jej osobistych preferencji, czy też są po prostu jednym z elementów jej wizerunku, pozostanie dla nas tajemnicą. Rihanna wypada jednak przekonująco i inspirująco, gdy bawi się modą seksualnego podziemia. Pasuje do niej bycie niegrzeczną dziewczynką i ucieleśnianie skrytych fantazji, które większość z nas posiada, tylko boi się do tego przyznać – a tym bardziej realizować. I choć może niekoniecznie musimy od razu wnosić do sypialni zestaw knebli i pejczy, to warto czasem pójść w ślady artystki i przywdziać skórzaną mini, gorset albo lateksowe legginsy i pozwolić naszej wewnętrznej niegrzecznej dziewczynce pokazać pazurki. Lubicie to, prawda?

Rihanna – Disturbia

Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.