Nowy, lepszy las!

 

zapraszamy do zwiedzania

 

Udało się! Od dziś las kultury może pochwalić się nowym, pięknym layoutem. Mam nadzieję, że Wam się podoba! Jeśli tak – lajk, jeśli nie – komć. Nie no, żartuję, wszyscy komentujcie;)

Co się zmieniło?

Zmieniony został layout bloga,  kontent pozostał oczywiście ten sam. Szablon wordpressowy, którego użyłam nazywa się „Flat”. Jest to kwietniowa nowość i jak sama nazwa wskazuje, cechuje się płaskim wyglądem, który jest wygodny, a przede wszystkim ładnie wygląda i działa na wszystkich urządzeniach. Flat jest lekki, responsywny i łatwy w nawigacji. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Dlaczego?

Jak widzicie, po prawej stronie wyrósł nowy element – pasek nawigacyjny, który w poprzednim szablonie (Thero lite) pojawiał się dopiero po najechaniu na dany tekst. Co prawda było więcej obrazków, ale oprócz atrakcyjności wizualnej wpływało do na posty.

I to właśnie chciałam zmienić. Po raz kolejny potwierdza się McLuhanowskie stwierdzenie, że medium is the message – poprzedni szablon determinował wpisy długie i czasochłonne (dla obu stron). Z tego powodu unikałam krótszych form i czekałam na duże tematy. A te jak wiadomo, nie zdarzają się codziennie. Teraz chcę pisać  częściej i nowy szablon to umożliwi.

Co w pasku?

Zmieniły się kategorie. Teraz mają bardziej przejrzyste nazwy, odzwierciedlające to, co kryje się w środku. Będą pojawiać się też nowe, ale o tym wkrótce.

Dodałam nowe, wygodne opcje: dołączanie do dyskusji, najnowsze wpisy, subskrypcja rss oraz obserwowanie fan page’u. Oraz  zakładka kontaktowa do Nadleśnictwa, czyli do mnie:)

Zmieniła się też funkcja fan page’u lasu kultury. Postaram się go stopniowo zmienić w feed kulturalny z wyselekcjonowanym kontentem ( tutaj jest bardzo ważny post wielkanocny).

Coś jeszcze..?

A by pokazać, że nie rzucam słów na wiatr, kończę już ten tekst. Życzę udanych spacerów po nowych ścieżkach lasu.

 

 

Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.